Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı Başlıyor!

Türkiye’nin ilk ‘Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı’ 2 yıllık bir çalışmanın sonunda 26 Nisan Cumartesi günü İstanbul Aydın Üniversitesi’nde başlayacak! Eğitim Teknolojileri Uzmanı olmak yolunda bir adım atmak için alanlarında uzman...

Türkiye’nin ilk ‘Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı’ 2 yıllık bir çalışmanın sonunda 26 Nisan Cumartesi günü İstanbul Aydın Üniversitesi’nde başlayacak!

Eğitim Teknolojileri Uzmanı olmak yolunda bir adım atmak için alanlarında uzman (Apple, Microsoft, Google, Adobe sertifikalı) eğitmenler tarafından verilecek olan eğitimler 26 Nisan’da İstanbul Aydın Üniversitesi’nde başlayacak. Bu program, Türkiye’de eğitim teknolojileri adına atılmış en büyük adımdır. Türkiye’nin ilk ‘Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı’na tüm seviye ve branşlarda öğretmenlerimiz ve öğretmenlik öğrencilerimiz katılabilecekler. Bu programa katılmakla niteliklerinizi artırabilecek ve eğitimde teknolojiyi çok daha aktif kullanabilir hale geleceksiniz.

Program dahilinde, eğitim teknolojileri alanında okulların ihtiyacı ve öncelikleri dahilinde 7 farklı modülden oluşan bir  eğitim paketi hazırlanmıştır. Modüllerin eğitim içerikleri teknolojilerin nasıl kullanıldığına genel bir bakıştan çok öğretmenlerin teknolojiyi nerede ve nasıl kullanacaklarına dair yol haritasından oluşmaktadır.

Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programında Yer Alan Modüller

1. GOOGLE APPS FOR EDUCATION EĞİTİMİ

Bu eğitimde öğretmenler dokümanlar üzerinde işbirliği ile çalışma, ortak takvimler yaratma, e-posta, form oluşturma gibi uygulamaları öğreneceklerdir.

2.ÖĞRENME PLATFORMU OLARAK MOODLE

Bu eğitimde katılımcılar kendilerine ait sanal sınıfı Moodle’ın temel modüllerini kullanarak yönetmeyi öğrenecekler. Bu temel modüllerin nasıl kullanılacağını sınıf örnekleri ve senaryoları ile deneyimleme fırsatı yakalayacaklar.

3.WEB 2.0 ARAÇLARI

Bu eğitimde katılımcılara, derslerini desteklemek amacıyla kullanabilecekleri en faydalı olabilecek Web 2.0 araçları ile ilgili bilgiler paylaşılıp bu araçların nasıl kullanılacağı gösterilecektir.

4.TABLET İLE EĞİTİM

Bu eğitimde katılımcılar öncelikle tabletlerin özelliklerini, mekanik donanımlarını öğretmenlere ugyulamalı olarak gösterecek , daha sonra tabletlerde mevcut olan uygulamalarla derslerini nasıl zenginleştirebileceklerini öğrenecekler.

5.EĞİTİMDE SOSYAL MEDYA KULLANIMI

Bu eğitimde katılımcılara ,öncelikle bu araçlar detaylı olarak tanıtılacak, nasıl kullanıldığı gösterilecek, daha sonra bu sosyal medya araçlarını derslerinde nasıl kullanmaları gerektiği ile ilgili bilgiler paylaşılacaktır.

6.DİJİTAL VATANDAŞLIK

Bu eğitimde katılımcılar, öğrencilere dijital vatandaş olma bilincini etkili bir şekilde verebilme konusunda nasıl rehberlik edebileceklerini ve doğru davranışı nasıl teşvik edeceklerini öğrenecekler.

7.EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ TEMELLERİ VE YAKLAŞIMLARI

Bu eğitimde harmanlanmış öğrenme modelinden flipped classroom modeline, proje tabanlı öğrenmeden zihin, beyin ve eğitim bilimi araştırmalarının öğrenmedeki önemine kadar birçok farklı yaklaşım incelenecektir.

Türkiye’nin ilk ‘Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sertifika Programı’na  şuradan ön başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi ve iletişim için programın internet sitesini şuradan ziyaret edebilirsiniz.

Web Site Adresi: http://www.egitimtek.com/
Başvuru Adresi: http://www.egitimtek.com/basvuru/

Kategoriler
Kariyer
Yorum yapılmamış

Yanıtla

*

*

İlgili:

 • İş Yaşam Dengesi ile Mutlu Çalışanlar

  Eğer günde 12 saatten fazla çalışıyorsanız derhal buna bir son vermelisiniz. Çok ciddiyim. Hem kendinize zarar veriyorsunuz hem de işinize verimlilik katamıyorsunuz, farkında mısınız? Gün içerisinde 12 saatten fazla...
 • Proje Eğitim Merkezi; Seçimin Kazananı Belli!

  Proje Eğitim Merkezi ile fikrini projelendiren ve doğru planlayan kazanır! İş fikrinizin projeye dönüştürülmesi aşamasında, projenizin kapsamını, zamanlamasını, ihtiyaç duyduğunuz kaynakları, projenin maliyetini ve risklerini detaylı olarak planlayarak projenizi...
 • İş Hayatında Başarının İpuçları!

  Başarılı ilişkiler kurun! Diğer bir ifadeyle iletişim ağınızı genişletin. Güvenebileceğiniz bağlantılar bulmak ve ilişkilerinizi geliştirmek çok önemlidir; bu sayede yeni projelerden veya açık bir pozisyondan ilk önce sizin haberiniz...
 • İş Görüşmesine Çağrılmamanın Nedenleri

  Kariyer sitesinden iş başvurusu yapmak kolay olduğundan artık iş arayanlar başvurularını kariyer siteleri üzerinden yapıyorlar. Başvuru yapmak kolay ama başvurulardan geri dönüş gelmeyince başvuran kişi umutsuzluğa düşüp sorunu, firmalarda...