Popüler Sosyal Medya Araçları

  Sosyal medyada önemli bir yer edinmek için güçlük mü çekiyorsunuz? Kullanım amacına göre doğru seçilen bir kaç araç ile sosyal medya pazarlamasında baya yol kat edilebilir… Socialbakers Socialbakers,...
social media tool

 

Sosyal medyada önemli bir yer edinmek için güçlük mü çekiyorsunuz?

Kullanım amacına göre doğru seçilen bir kaç araç ile sosyal medya pazarlamasında baya yol kat edilebilir…

social media tool

Socialbakers

Socialbakers, Facebook  – LinkedIn – Twitter istatistiklerinin incelenmesi için ödemeli bir hizmet sunar.

socialbakers istatistik

Kurrently

Facebook ve Twitter odaklı arama yapılmasını sağlayan Kurrently, ücretsiz ve kullanım kolaylığı ile gerçek zamanlı bir arama motorudur.

kurrently social media search

Blekko

Blekko ile arama sonuçları üzerinde slashtagler vasıtasıyla daha fazla kontrole sahip olunabiliniyor.

Social Mention

Sosyal medyada ana hedef toplum bilinçlendirme üzerine ise Social Mention, sosyal medya uyarıları verilmesine olanak sağlar.

Social Media Alerts

Klout

Klout, Twitter ve Facebook farkındalıklarının ölçümünde kullanılan bir araçtır. Klout, Twitter ya da Facebook hesabının ağında bulunulan, bir şekilde etkileşime geçilen kişiler baz alarak 100 üzerinden puan veren bir sisteme sahiptir. Ne kadar çok sosyal ağ platformu Klout ile etkileştirilirse puan artışı o kadar çabuk gözlemlenir.

PostRank Analytics

Sosyal medya platformlarının kullanımında ana tema olarak benimsenen en önemli konu müşteri sadakati yüzde oranını ölçmek ve arttırmak ise PostRank Analytics  aracı kullanılır. Içerik stratejisi ile birlikte RSS beslemelerinin, video, indirme oranlarının kısaca her türlü çevrimiçi içeriğin analizinin yapılabilinmesi PostRanks Analytics ile sağlanabilir.

Blogsearch.Google

Blog sayfalar için özel arama yapılmasına imkan veren Blogsearch.Google.com ile seçilen anahtar kelimelerin geçtiği blog sayfalarının bulunması daha kolay.

Google Bloglar

Twitterfall

Giriş yapılan twitter hesabı ile ilgili gerçek zamanlı bütün gönderileri listelemeye yarayan bir araç.

Friend or Follow

Friend or Follow, Twitter’da kimlerin takip ettiğini ya da takip etmekten vazgeçtiğini listelerken Twitter kullanıcısının kendisini takip edenlerden kimleri takip etmediğini de listeler.

Wetoku

Belirli kişiler ile video görüşmeleri yapılmak isteniliyorsa sadece Wetoku‘ya üye olunması yeterlidir. Tüm yapılması gereken Wetoku’da oturum açılması ve video görüşmesi yapılmak istenilen kişiye davet gönderilmesi yeterlidir.

Socialcam

Eğer bir iPhone ya da Andorid telefonuna sahip iseniz mutlaka Socialcam‘den çıkış yaptığınıza emin olun. 🙂 Mobil telefonlardan Socialcam ile video paylaşmak çok kolaydır.

Stupeflix

Eğer yazılım programı kullanılmadan fotoğraf ya da video düzenlemesi yapılmak isteniliyorsa bunun için en iyi araç Stupeflix‘dir.

Kategoriler
Sosyal Medya
Yorum yapılmamış

Yanıtla

*

*

İlgili:

 • Snapchat Stories Yenileniyor!

  Snapchat Stories bir kez daha yenileniyor! Eğer sıkı bir Snapchat kullanıcısıysanız, bu yenilikler muhtemelen sizi fazlasıyla mutlu edecek! Snapchat Stories – arkadaşlarınızın son 24 saat içinde neler yaptığını gösteren...
 • Artık Facebook’da Yanıltan Haberler Yer Almayacak!

  Facebook’ta paylaşılan yalan ve yanıltıcı haberler büyük bilgi kirliliğine neden oluyordu. Buna dur denmeliydi ve oldu da… Fake haber sorunu hepimizce malum. İnsan büyük bir heyecanla tıklar ve bir...
 • Twitter’da 140 Karakter Sınırlaması Kalkıyor

  Twitter’da 140 karakter sınırlaması kalkıyor mu? Twitter, 140 karakter sınırı konusunda belki de en radikal değişikliklerden biri için hazırlandığı söyleniyor. Twitter’ın bu denli geniş kitleler tarafından benimsenmesini sağlayan en...
 • Blogger ve Fenomenlere Vergi Zorunluluğu Geliyor!

  Facebook ve Twitter başta olmak üzere Instagram, Tumblr, Pinterest, YouTube gibi sosyal ağlarda çok fazla takipçisi olan fenomenlerin ürün paylaşımından kazandıkları gelirin vergilendirilmesi için çalışma başlatıldı. Ünlü isimler başta...